Stiri

• Accesări: 19

Liceul Teoretic "Ion Gh. Rosca" prezent la Conferinţa „Românii din Balcani la Centenarul Marii Uniri”, eveniment dedicat celor 100 de ani de la Marea Unire, la Universitatea din Craiova. Cu acest prilej, Ansamblul de muzica populara "Doina Romanatilor" si formatia de calusari "Plaiurile Oltetului" au sustinut un spectacol la invitatia doamnei decan al Facultatii de Stiinte de la Universitatea din Craiova, conf.univ. dr. Gabriela Iacobescu.

View the embedded image gallery online at:

Programul activităţilor educative dedicate "Zilei Mondiale a Educaţiei” - 5 octombrie 2018

• Accesări: 29

Deschiderea activităţilor dedicate Zilei Mondiale a Educaţiei - prezentare power point cu tema „Importanţa Zilei Mondiale a Educaţiei
„ Un gând pentru profesorul meu " - realizarea de felicitări cu mesaje pentru profesori - clasele primare

”Şcoala mea, locul în care cresc” - expoziţie de desene - clasele primare
"Omul educat” - realizarea de planşe cu desene şi citate pe tema educaţiei - clasele gimiţăziale

”Dascalul şi şcoala în literatură” - lectura - clasele gimnaziale .
„Educaţie si educatori” - concurs de eseuri - clasele liceale

Vizionare documentare pe tema educaţiei — clasele liceale

Program festivitate de deschidere a anului scolar 2018-2019

• Accesări: 53

Festivitatea de deschidere a anului scolar 2018-2019 va avea loc luni, 10 septembrie dupa cum urmeaza:

• ora 8:30 la Scoala Gimnaziala Osica de Sus
  • ora 8,45 la Scoala Gimnaziala Greci
  • ora 9,00 la Liceul Teoretic "Ion Gh. Rosca"

Premiul II pentru spectacolul "Amedeu sau scapi de el cu greu"

• Accesări: 547

Trupa de teatru INSPIRA(R)T de la Liceul Teoretic "Ion Gh. Roșca" a reușit din nou să impresioneze juriul și spectatorii Festivalului "Dialogul AbsurZilor..." aflat la a VII-a ediție.
Elevii noștri au obtinut premiul II pentru spectacolul "Amedeu sau scapi de el cu greu" de Eugen Ionescu, Premiul pentru cea mai bună interpretare rol masculin - Dumitru Marius Cătălin.

Citește mai departe